Slevy a výhody pro rodiny s dětmi
Už máte svůj Rodinný pas?
Family
Den pro rodinu vlastní i náhradní
11.9.2022

Po roce je tu opět Den pro rodinu vlastní i náhradní v Olomouci!

Již tradiční příjemný den plný zábavy a informací k náhradnímu rodičovství připravují Rodinné pasy Olomouckého kraje, Olomoucký kraj ve spolupráci se Statutárním městem Olomouc a dalšími městy z Olomouckého kraje, za účasti společnosti Post Bellum a organizací, které pracují s pěstounskými rodinami.

S radostí Vás zveme na oblíbenou akci pro rodiny vlastní a náhradní, která se koná 11. 9. 2022 od 9:30 hodin do cca 16:00 hodin ve Smetanových sadech v Olomouci. Akce je také tradičně spojena s charitativním Během pro paměť národa, který pořád společnost Post Bellum. Kromě hlavního závodu se mohou zájemci hlásit i do závodu dětí a rodinného závodu. Akce láká k setkávání rodin a společnému trávení volného času. Motem letošního akce je nejen oslava rodičovství, ale také pěstounství, které nabývá na stále větším významu. Je vnímána potřeba zvýšení povědomí celé veřejnosti o smyslu pěstounské péče s cílem vyvrátit mýty o ní a zvýšit počet zájemců o pěstounskou péči.

Den pro rodinu vlastní i náhradní je jedinečnou příležitostí pro setkání rodin, náhradních rodičů, ale i zájemců o oblast náhradního rodičovství. Nejen pro ně, ale pro všechny účastníky akce je připraven jedinečný zábavný i poučný program.

V rámci akce uvidíte vystoupení Anny Julie Slováčkové, zábavnou show pro děti přinese olomoucké divadlo Tramtárie, o napětí spojené s vědou se postarají vědci z Pevnosti poznání se svými pokusy a o další doprovodný program se postarají Rodinné pasy.  Rodiny se mohou kromě závodu pro paměť národa zúčastnit i soutěže „Cesta pěstouna“, která znázorňuje proces, kterým prochází zájemci o pěstounství.

Na akci se společně s hlavními organizátory podílejí i organizace doprovázející pěstounské rodiny: Náruč dětem, Centrum pro rodinu a děti Olomouc, Maltézská pomoc, Na dlani, Dobrá rodina, SOS dětské vesničky, ISIS: Občanské sdružení pro pomoc náhradním rodinám, Spolu pro rodinu, Středisko sociální prevence Olomouc, Eurotopia, Vlaštovky a další.

Srdečně zvou pořadatelé!

Den na hradě
14.8.2022

V neděli 14. srpna proběhne Den s Rodinnými pasy na hradě Šternberk v Olomouckém kraji.

Vyrazte s dětmi na hrad a užijte si společně den plný zábavy. Pro děti je připraven bohatý program plný pohádek a zajímavých soutěží o pěkné ceny. Celý den pak probíhají prohlídkové okruhy hradem Šternberk. Program bude probíhat od 10 hodin v hradní zahradě.

Přijďte prožít příjemný den na hradě s Rodinnými pasy!

Dny her pro děti
15.7.2022

Přijďte s dětmi prožít letní odpoledne do přírody v blízkém sousedství lázeňského areálu Priessnitzových lázní v Jeseníku.

V sobotu 16.7. budou Dny her doplněny soutěžemi a aktivitami Rodinných pasů. Pro děti budou připravena stanoviště s úkoly a za jejich splnění si mohou vybrat z řady odměn. Chybět nebude ani náš veverčák Čenda.

Úvodní stanoviště bude v altánku vedle jezírka, další pak v lesním prostoru Háje. Od 18:00 hodin se mohou všichni příchozí těšit na opékání špekáčků u ohniště (špekáčky si můžete donést vlastní, případně budou k zakoupení na místě).

Nezapomeňte si u nás vyzvednout kupón na 50% slevu na vstup do Muzea lega Jeseník! Sleva platí po předložení kupónu 16.7. a 19.8.

Těšíme se na Vás!

Pro informace o dalších termínech Dni her v Háji víly Ozdravy navštivte www.priessnitz.cz

Prázdniny, hurá!
02.7.2022

Navštivte zámek Čechy pod Kosířem

Přijďte v sobotu 2. 7. oslavit začátek prázdnin na zámek v Čechách pod Kosířem. Odpolední program je věnován dětem a je pro ně připraveno mnoho aktivit, které si nesmí nechat ujít.

Program:

14.00 prohlídka zámeckých interiérů určená dětem od 3 do 8 let

- 140 Kč/dospělí, 90 Kč/snížené, 0 Kč/děti do 6 let

- doporučujeme rezervaci míst na tel. 773 784 110 nebo rezervacecpk@vmo.cz

13.00 | 14.30 | 16.00 maňáskové divadélko "O princezně a mlynáři"

- vstupné dobrovolné

13.30 | 15.00 | 16.30 tvořivá dílnička pro děti

13.00 - 17.00 lukostřelba a překážková dráha pro běh s koníkem na tyči

13.00 - 17.00 hry a soutěže od Rodinných pasů

Čeká Vás soutěž Cesta po stopách veverčáka Čendy, sportovní aktivity, bazének s kuličkami a skluzavkou pro nejmenší a řada odměn.

Těšíme se na Vás!

Odpoledne pro (nejen vlastní) rodinu
02.6.2022

Magistrát města Přerova Vás ve spolupráci s organizací Vlaštovky z.s. zve na Odpoledne pro (nejen vlastní) rodinu v rámci podpory pěstounství.

Kde: Venkovní areál Rodinného centra Sluníčko v Přerově z.s., Sokolská 26, Přerov

Kdy: 17. 6. 2022 od 15.00 do 17.00

vstupné: zdarma

Více info viz přiložený plakát