Slevy a výhody pro rodiny s dětmi
Už máte svůj Rodinný pas?
Family
Na akci i na hrad zdarma!
Na akci i na hrad zdarma!
01.9.2023

Milé rodinky, 

v neděli 10. září se uskuteční již tradiční Den pro rodinu vlastní i náhradní. Nedělní program se letos stěhuje ze Smetanových sadů v Olomouci na hrad Helfštýn, který návštěvníkům nabídne řadu aktivit. Program odstartuje o půl desáté dopoledne. Akce proběhne v rámci Týdne (pro) pěstounství. V rámci Dní evropského kulturního dědictví mají všichni návštěvníci vstup nejen na akci, ale i na hrad zcela zdarma. 

Příjemný den plný zábavy a informací k náhradnímu rodičovství připravuje Olomoucký kraj ve spolupráci s hradem Helfštýn, za účasti organizací, které pracují s pěstounskými rodinami.

Akce láká k setkání rodin a společnému trávení volného času. Motem letošní akce je nejen oslava rodičovství, ale také pěstounství, které nabývá na stále větším významu. Je vnímána potřeba zvýšení povědomí celé veřejnosti o smyslu pěstounské péče s cílem vyvrátit mýty o ní a zvýšit počet zájemců o pěstounskou péči.

Den pro rodinu vlastní i náhradní je jedinečnou příležitostí pro setkání rodin, náhradních rodičů, ale i zájemců o oblast náhradního rodičovství. Nejen pro ně, ale pro všechny účastníky akce je připraven jedinečný zábavní i poučný program.

Na akci se kromě hlavních organizátorů podílí i organizace doprovázející pěstounské rodiny: Náruč dětem, Centrum pro rodinu a děti Olomouc, Maltézská pomoc, Na dlani, Dobrá rodina, SOS dětské vesničky, ISIS: Občanské sdružení pro pomoc náhradním rodinám, Spolu pro rodinu, Středisko sociální prevence Olomouc, Eurotopia, Vlaštovky a další.

Akce se koná za podpory Olomouckého kraje, záštitu nad akcí převzal Mgr. Ivo Slavotínek, 1. náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

ZPĚT
© 2024 Rodinné pasy